Cesnak na akné

cesnakCesnak je často označovaný za magickú rastlinu. Po celé stáročia sa používa na ochranu kože pred akné. Cesnak je populárny najmä v kuchyni ako prísady na varenie vďaka svojej silnej vôni a lahodnej chuti, avšak, už v dávnej minulosti, sa cesnak využíval pre zdravie človeka kvôli jeho liečivým vlastnostiam. Jeho použitie bolo zdokumentované vo všetkých veľkých civilizáciach, vrátane Egypťanov, Babylončanov, Grékov, či Rimanov.

Cesnak je naúčinnejší keď je nasekaný alebo rozdrvený. Je to preto, že pri tomto úkone sa z cesnaku uvoľnia zlúčeniny síry, ktoré sú pre zdravie nevyhnutné. Táto zlúčenin je známa ako alicín a je tiež zodpovědná za výraznú vôňu cesnaku. Alicín vstupuje do tela z tráviaceho traktu a cestuje po celom tele, kde uplatňuje svoje silné ozdravujúce účinky.

 

Má silné antibakteriálne, antioxidačné, antivírusové, protiplesňové a antiparatitárne účinky, ktoré podporujú imunitný systém a vitalitu. V Ayurvede je surový cesnak považovaný za jeden z nejlepších prírodných prostriedkov na akné. Alternatívne medicíny tiež hovoria o tom, že jeho konzumácia v surovom stave pomáha predchádzať tvorbe akné a ničí už existujúce akné.

Ako funguje cesnak na akné

Cesnak sa používa v tradičnej starostlivosti o pleť. Najpríklad aj v starostlivosti o pokožku hlavy, kde táto rastlina spôsobuje stimuláciu rastu vlasov. Vedecké testy preukázali, že potieranie cesnaku na akné nie je nijak zvlášť efektívné. Lokálne potieranie je veľmi priaznivé s Tea Tree olejom a bazalkovým olejom. Ak je jete cesnak, môže vám modifikovať imunitný systém spôsobom, ktorý vám znižuje kožné zápaly, teda akné.

Liečba

Ak máte problém s akné, je dôležité nie len povrchovo riešiť problém, ale ísť do hĺbky a stimulovať svoj imunitný systém. Zápal a podráždenie kože, ktoré vypuknú do problému s akné, sú spôsobené imunitným systémom a baktériami. Baktérie spôsobujúce tvorbu akné, uväznené hlboko vnútri pórov, môžu byť zničené krátko po konzumácii cesnaku. Cesnak uvoľňuje n-3 esenciálne mastné kyseliny, ktoré síce vyživujú koži, ale sú toxické pre baktérie. To je spôsob akým baktérie tvoriace akné nakoniec uniknú z pórov.

Pri konzumácii cesnaku na akné docielite to, že odbremeníte svoj imunitný systém a nebude musieť bojovať proti baktériam, ktoré môžu za akné. Namiesto toho pomôžete vášmu organizmu priamou konzumáciou cesnaku, ktorý má v sebe prirodzené chemikálie na zničenie týchto baktérii.

Trením cesnaku o svoju pokožku nedocielite žiadne výsledky, s vysokou pravdepodobnosťou len budete mať na tvári veľmi silnú aromatickú vôňu po cesnaku. Existujú byliny, ktoré majú povrchovo viac priaznivých efektov než cesnak použitý na akné.
Cesnak obsahuje veľa prospešných látok, ktoré vedia vyhubiť baktérie, vírusy, parazity a plesne, ako napríklad vitamín C, vitamín B6, selén, alicín, meď a zinok.

Konzumácia cesnaku na akné

Jesť túto rastlinu sa všeobecne považuje za bezpečné, a väčšina ľudí može začleniť cesnak ako bojovníka na akné do svojho jedálnička bez problémov. Dajte si ale pozor na množství. Ľudia, ktorí jedia často veľké množstvo cesnaku môžu mať zažívacie problémy a mlže im byť ťažko od žalúdka, preto by st eto nemali preháňať. Cesnak je na akné ako stvorený a určite by ste ho mali kombinovať ako liečbu spolu s ďalšími lokálnymi riešeniami vášho problému.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *