Ako vyliečim akné?

Už je to nejaký čas, čo aj ja zápasím s tým nie veľmi príjemným ochorením akné. Keby som mal 14 rokov tak nepoviem ani slovo lenže ja mám už 25 a nepríjemné vyrážky nie a nie zmiznúť . V týchto článkoch budem písať o metódach na ktoré som narazil či už v literatúre alebo na internete a ako zabrali. Nebudem sa púšťať do žiadnych spôsobov liečby akné, ktoré by mi mohli ohroziť život . Pôjde skôr o prírodné metódy, ktoré môže aplikovať každý . Moja problematická pleť na tom nie je našťastie až tak zle aby som musel vyhľadávať lekára ak však trpíte tažšou formou akné ako je napr akné conglobata  neváhajte vyhľadať kožného lekára vo vašom okolí. Ak ste na tom však podobne ako ja a teda ide o bežnú formu vulgaris určite skúste so mnou nasledujúce tipy a triky . Snáď s tým nepríjemným kožným ochorením skoncujeme raz a navždy a nebudeme pri tom musieť vysypať tisíce za lieky a laserové liečby…..

 

Ako liečiť akné?

Ako prvé som som sa rozhodol otestovať bylinky. Bylinky proti akné sú naozaj vhodné a dočítate sa o ich účinkoch všade na internete . Medzi najčastejšie bylinky pri boji s vyrážkami patria napríklad Harmanček alebo Baza. Viac exotické je napríklad aloe vera . Aloe Vera je skvelé pretože má hojivé účinky a teda okrem liečby efektívne znižuje zápal  . Je potrebné však používať kvalitné aloe vera od overeného výrobcu na internete je, ako som sa dočítal, mnoho falošných produktov z Aloe, ktoré vám nemusia vaše akné vyliečiť (to je ten lepší prípad v tom horšom vám môžu aj uškodiť) .

akne

Ďalej som sa dozvedel, že za mnohými problémami s akné stojí strava . Nebudem si však platiť žiadne drahé jedálničky . Jednoducho vysadím mastné jedlá a sladené nápoje (Zbohom Coca-Cola) .  Skusím tiež pravidelne piť zelený čaj . Ale myslím tým pravý zelený čaj nie ten vo vrecúškach z TESCO .

Mimo zeleného čaju si budem pravidelne robiť aj čaj zo žihľavy , ten si ráno zalejem vriacou vodou a nebudem samozrejme sladiť. Ide sezóna tak to využijem.  Musím si byť istý, že mám dostatok vitamínov hlavne vitamín A a Zinok sú pri liečbe akné naozaj potrebné  a teda skúsim si ich dopĺňať prirodzene pomocou ovocia a zeleniny . Ak bude treba zájdem aj do lekárne.

Čo som  o vyrážkach netušil je, že ich tvorbu do veľkej miery ovplyvňuje aj psychika. Bohužiaľ ako študent je tu často príležitosť ako sa poriadne vystresovať ale tak skúsim chodiť napríklad na prechádzky do prírody alebo meditáciu, ktorá ma ukľudní . Ale nemyslím si, že moje akné je spôsobené psychikou skôr sa prikláňam k tej strave.

Toľko na úvod o mojom boji s pupákmi vás budem informovať . Napíšte do komentu, kto do toho ide so mnou !

 

Zdroj: zdravie.sk, akneliecba.sk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *